Az erő velük van: Bálint Orsolya, Krausz Viktória, F. Tóth Benedek és Rácz I. Péter. Munkatársaink színes összeállítása, amely "Birodalom vs. Köztársaság" címmel a friss VH-ban jelent meg, a Star Wars-rajongók minden igényét kielégíti.

 
Darth Vader birodalmi rohamosztagos-kísérettel shoppingol - Fotó: Valentyn Ogirenko, Reuters

"Réges-régen, egy messzi galaxisban... Ismerős a szöveg? Akinek nem tűnt volna fel, múlt időben van, miközben a Csillagok háborúja története a jövőben játszódik. Vagy mégse? Persze, mint minden mese, ez is a jelenről szól, arról, hogy megértsük a jó és a rossz küzdelmének lényegét. Hat rész már elkészült, most újabb három vár ránk. Mert éjjel-nappal dúl a fény és a sötét oldal csatája - miközben mindkettőt áthatja a titokzatos erő..."


A témát nagyon komolyan kezeljük, a Star Wars világáról, a sorozat filozófiai hátteréről nyilatkozik nekünk Tóth Csaba politológus és szociológus, a Republikon Intézet egyik alapítója és stratégiai igazgatója is. "Szavaiból kiderül, a Csillagok háborújában látható társadalmak nagyon is életszerű világot ábrázolnak. A science-fiction univerzumok politikai rendszereit bemutató könyve a tavaszi könyvfesztiválra jelenik meg az Athenaeum Kiadó gondozásában."


Az "Új hősökről" Barta Zoltánt, a Magyar Star Wars Klub vezetőjét kérdeztük.

"Tisztelgés a szamurájok előtt" címmel arról írtunk:
Semmi sem úgy volt az elején, ahogyan végül lett, de ez már csak így szokott lenni az utólag híressé vált alkotásokkal. A Csillagok háborúja eredeti ötleteiről is számos legenda kering, s még az is lehet, hogy mind igaz. Ezeket a legendákat olykor maguk azalkotók írják, máskor a rajongók tesznek hozzá valamit a történethez...


"A Halálcsillag robotjai ma már kiporszívózzák a lakást" - vajon hogy érti a szakértő?...
„A Csillagok háborúja egy űrkörnyezetben játszódó tündérmese. Sok olyan találmány van benne, amely nem megvalósítható úgy, ahogy a filmben szerepel, viszont mind a formatervvel, mind a funkcióval inspirálta a mérnököket” – mondta lapunknak Képes Gábor sci-fi szerző, muzeológus, a Magyar Scifitörténeti Társaság alapító tagja. „Az önműködő robotokhoz kerültünk talán a legközelebb. Akár a háztartásunkban is lehet olyanunk, amilyen a Halálcsillag folyosóján szaladgál, és önmagától kiporszívóz, kikerüli a bútorokat. Már múzeumban is láttam olyan hologramot, mely körbejárhatóan mutatja be egy műtárgy modelljét. Az űrjárművek fejlődése azonban nagyon eltér attól, amit a filmekben láttunk.

Összeállításunkban rengeteg hasznos és kevésbé hasznos, olykor viszont egészen elképesztő részletet gyűjtöttünk össze a Star Wars készítésének körülményeiről, a vállalkozás méreteiről, alaposságáról, üzleti sikeréről.

A Vasárnapi Hírek már szombaton megjelent, és a nyitva tartó árusoknál vasárnap is megvásárolható. Előfizetőinknek már szombaton házhoz visszük!

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!