Kemény mérkőzés várt a kézilabda- világbajnokságon Mocsai Lajos együttesére, hiszen az izlandiaktól elszenvedett nagyarányú vereség után egy másik északi csapattal, Norvégiával kerültünk szembe. A norvégok korábban jó néhányszor megfricskáztak minket, igaz, legutoljára nekünk sikerült nyerni. Ez adhatott erőt a meccs előtt a magyar válogatottnak.

Magyar öröm

Aztán ezzel szemben katasztrofálisan kezdett együttesünk, hiszen az északiak 6 góllal elhúztak, és csak ezután sikerült egy szépítő találatot be­vinni nekik. Ezt követően szép lassan kezdtünk felzárkózni, és a félidő végére már csak két góllal vezettek a norvégok. A 48. percben sikerült utolérni őket, ekkor 21-21-re alakult a mérkőzés állása. Majd megszereztük a vezetést, ehhez azonban és egészen a mérkőzés végéig, Mikler parádés védései is szükségesek voltak. Majd elmentünk két góllal, 23-21-re módosítottuk a mérkőzés állását, és a norvég ellentámadásnál ismét Mikler bravúrozott, de Császár becserélése is újabb gólt eredményezett, 24-21 lett a találkozó állása. Az 57. percben Császár keze nem remegett, mert Iváncsik faltolásáért hetest adott a játékvezető, és Császár könyörtelenül bevarrta; 25-23! A norvégok rohamozni kezdtek, de Mikler ismét bravúrral védett több alkalommal is, majd a 60. percben Nagy Kornél beállította a 26-23-as végeredményt. Ami egyben azt jelentette, hogy versenyben maradtunk győzelmünkkel, ami a továbblépést illeti, igaz, még több meccsünk hátravan, de a nehezén már túlvagyunk.