Február végén indul az NB I „tavaszi” szakasza, ám hogy a sportág végsőkig kitartó hívei addig se legyenek honi futball nélkül, az MLSZ bő fél évtizednyi szünet után újfent meghirdette a teremlabdarúgó-bajnokságot. A januári sorozatnak ma lesz a fináléja, a három selejtezőtornát követi a debreceni nagydöntő.

A felettébb népszerűnek bizonyult esemény mindhárom állomásán – Nyíregyházán, Szegeden és Szom­bathelyen egyaránt – telt ház előtt, nagy sikert aratva lépett pályára a mezőny, amelyből a hat legjobb együttes sorakozik ma fel a hajdúsági fővárosban: a nagypályás bajnoki címvédő Debreceni VSC, továbbá az NB I-ből a Győri ETO, a Szombathelyi Haladás és a Vasas. A második vonalból pedig a Diósgyőri VTK, Gyirmót, Az első színhelyen a Diósgyőr győzött, egy héttel később a Vasas, a harmadik tornát pedig a Haladás nyerte. Hozzájuk csatlakozott még a három selejtező két legjobb második helyezettje, és a rendező Debrecen. Ma fél 2 tájban a DVTK–Vasas meccsel rajtol a háromcsapatos csoportokban zajló program, az elődöntők után jön a bronzmeccs, majd a döntő. A csapatok nem csak a dicsőségért játszanak, hanem pénzért is: a 19 millió forint összdíjazású sorozat debreceni győztese jár a legjobban, az első helyért ötmillió forintot kap.

Amit a teremfoci-bajnokságról tudni kell:

• A meccseket 30x45 méteres műfüves pályán játsszák, hat (5+1) fős létszámú csapatokkal