Alább néhány kiemelt témát ajánlunk az április 11-i Vasárnapi Hírekből. Megjelentünk szombaton, és a vasárnap is nyitva tartó helyeken egész hétvégén kapható lapunk.

  <h1>Vasárnapi Hírek, 2015. április 11., 15. szám</h1>-
  <h1>Obama és Castro 2013-ban, Nelson Mandela temetésén</h1>-

Vasárnapi Hírek, 2015. április 11., 15. szám

- – Kép 1/2

Áll vagy bukik?
Időközi élet-halál harc – Jobbikra húz a tapolcai körzet, de még a Fidesz is lehet nevető harmadik, ha a protest-voksok megoszlanak.
Most Tapolcára kell figyelni, meg persze Ajkára és Sümegre: vasárnap időközi választást tartanak e három város által meghatározott körzetben.
Kap-e újabb pofont a Fidesz és ez korrekcióra kényszerítheti-e Orbán Viktort? Áttör-e a Jobbik, avagy Újpest és Veszprém után újra a baloldal söpörheti be az elégedetlenek szavazatainak többségét?
Egy biztos: a szavazás eredménye országos politikai következményekkel jár majd.
(Nagy B. György riportja a kampányfinisről előző számunkban jelent meg, itt olvasható.)
Összefoglalónk, elemzésünk, politológusok tippjei az április 11-i VH-ban.

 

A sajtó figyelme nem lankad - sötét ló Orbán svájci bankára
A VH cikkét építette tovább a harmadik legnagyobb svájci lap – újabb adatok Orbán „svájci bankáráról”.
Szinte rejtőzködik Magyarország svájci nagykövete, akit „Orbán bankáraként” emlegetnek. Pedig lapunk két héttel ezelőtti, Nagy István nagykövetről szóló portréja felkeltette a harmadik legnagyobb svájci lap érdeklődését is.
A részletek a friss Vasárnapi Hírekben.

 

 

Dokument nyet
Válaszolt lapunknak az orosz titkosszolgálat (cikkünket az FSZB-nek küdött levelünkről itt olvashatja): tárolnak-e az archívumukban olyan dokumentumokat, amelyek alátámasztják Simicska Lajos ügynökvádjait Orbán Viktorral szemben.

 

Nagy leütések
A műkincspiacot is átrendezheti a brókercégek bedőlése. Kik mit és mennyiért vásárolnak – körkép az aukciók, galériák és gyűjtők hazai világáról.

 

Betegeiről is jelentett az ismert pszichiáter
Sokkolt szakma – Goldschmidt Dénes lelepleződéséről hallgatnak.

 

Jó úton a halhatatlanság felé – interjú Nagy-Bandó Andrással
Humanista humorista. - A látszólagos demokrácia elutasítására és jóságra buzdít Nagy Bandó András.

 

Pankrátorok vagy birkózók?Van, aki véresen komolyan veszi
A lényeg az érzelmi manipuláciő. Ez olyan játék, amelyet nagyon is komolyan vesznek. Csak szívvel lehet csinálni.

 

Test és költészet
 
- rendhagyó portrénk a Magyar Költészet Napján: Viola Szandra költőt kérdeztük, aki kapott már hideget-meleg kísérleteiért.
(A Magyar Költészet Napját április 11-i lapszámunk minden rovatában a frissen megjelent magyar verseskötetekből vett idézetekkel és a Viola Szandra-interjúval ünnepeljük.)

Történelmi kézfogás
Barack Obama amerikai elnök és Raúl Castro kubai vezető Panamában gyújt békeszivarra.
50 éve nem állt az Egyesült Államok és Kuba ilyen közel ahhoz, hogy megbékéljen egymással. Barack Obama amerikai és Raúl Castro kubai elnök is részt vesz az Amerikai Államok Szervezetének pénteken és szombaton zajló csúcstalálkozóján, melyre első alkalommal hívták meg Kubát. Noha hivatalos négyszemközti beszélgetés nincs a programjukban, szinte biztos, hogy kötetlenül váltanak majd egymással néhány szót. (A történtekről szombaton a Hír24 számolt be, itt olvasható cikkében - a szerk.)
De már az is történelmi eseménynek számít, hogy csütörtökön a konferenciára érkező John Kerry és Bruno Rodriguez külügyminiszterek zárt ajtók mögött tárgyaltak: 1959 óta nem állt szóba ilyen magas rangú amerikai és kubai diplomata egymással.
Akkor az alelnök Richard Nixon egyeztetett a forradalmár Fidel Castróval, de lényegében sikertelenül: két évvel később megszakították a diplomáciai kapcsolatokat. Obama tavaly decemberben jelentette be, hogy „új fejezetet” nyitnak az amerikai–kubai kapcsolatokban, és felvetette, hogy enyhítsék a Kubát sújtó gazdasági tilalmakat. A héten a külügyminisztérium konkrét javaslatot tett arra, hogy vegyék le Kubát a terrorizmust támogató országok feketelistájáról. Sokan arra számítanak, hogy az amerikai elnök a panamai csúcstalálkozón jelenti majd be, beleegyezik, hogy Kuba kikerüljön az Iránt, Szudánt és Szíriát tartalmazó felsorolásból. A külügyminiszterek Panamában közel két órán át tárgyaltak. Ha a technikai egyeztetések jól haladnak, Kuba kölcsönhöz juthat, és újra megnyithatják a nagykövetségeket Washingtonban és Havannában.

 

Címkék: Fókusz, Ajánló

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!