Az idei év első magyar sikerét a teniszező Arn Gréta aratta, aki életében második alkalommal nyert – WTA-tornát ezúttal Új-Zélandon Aucklandben. A 31 éves magyar teniszező sikerét mindenki kiemeli, hiszen a versenyen az első négy kiemeltből hármat sikerült legyőznie, többek között a korábbi világelsőt, Sarapovát.

Arn Gréta

A döntőben pedig az elmúlt évi győztest, a belga Yanina Wickmayert verte két játszmában 6-3, 6-3-ra. A német–magyar kettős állampolgárságú Arn Gréta a megbízhatóság példaképe, mindig jókedvű, és mindig minden labdára jól koncentrál, ezt be is bizonyította most. Ezzel a győzelmével 37 ezer dollárt kasszírozott, és ez jó belépőt jelent a számára az Ausztrál Open előtt, mert aucklandi sikerének köszönhetően nagyot ugrott előre a világranglistán, a jelenlegi 88. pozícióból akár az 58-60. helyre is léphet. Ami azt jelenti, hogy a főtábláért nem kell mérkőznie Ausztráliában.