Szalai Ádám győztes gólt lőtt a Bayern München elleni idegenbeli bajnokin tegnap délután. A listavezető Mainz hatból hat győzelemével maradt a Bundesliga élén.

Szalai győztes gólt lőtt a Bayernnek

A Stuttgart, a Wolfsburg, a Kaiserslautern, a Werder Bremen és a Köln után, a címvédőt is legyőzték Szalaiék. A Bayern hat forduló után tíz pontra maradt le az éllovastól. Szerencsétlen öngóllal szerzett vezetést a bajor csapat. Egy hoszszú előreívelést Svensson a kapunak háttal, huszonkét méterről csúsztatott haza, a labda azonban elrepült az oldalra mozduló Wetklo mellett, aki már nem tudta utolérni azt a gólvonal előtt. Gyönyörű góllal válaszolt a második félidőben a Mainz. Szalai előbb átvett egy jobb oldali, lapos beadást, majd fordulásból, tizenhat méterről bombázott a bal felsőbe. Buttnak esélye sem volt. Négy perccel később a magyar támadót sérülés miatt kellett lecserélnie Tuchelnek. Szalai a térdét fájlalta. A Bayern görcsösen próbálkozott, néhány perccel a vége előtt két nagy helyzetet is kidolgoztak. A kis csapat a pocsék szezonkezdetet produkáló Bayern otthonából megérdemelten távozott három ponttal. A Bundesliga hatodik fordulójának további délutáni eredményei: Frankfurt–Nürnberg 2-0, Schake–M’Gladbach 2-2, St. Pauli–Dortmund 1-3, Stuttgart– Leverkusen 1-4, Bréma-Hamburg 3-2 (2-0). Megszakadt a Chelsea győzelmi sorozata a Premier League hatodik fordulójában. A nyáron újra megerősített Manchester City tegnap délután 1-0-ra verte a listavezetőt. A Chelsea így is marad a tabella élén, elképesztő, 21-2-es gólkülönbséggel. Az óvatoskodó mérkőzésen manchesteriek megérdemelten tartották otthon a három pontot. A fásultabban játszó londoniak alig dolgoztak ki helyzeteket, hiányoztak a mélységi passzok, és Drogba, vagy Anelka erőszakos lefordulásai is az öltözőben maradtak. Az ötvenkilencedik percben góllá érett a sokadik hazai próbálkozás. Drogba szöglete után Yaya Touré szerzett labdát saját térfelén, Tevezhez passzolt, aki hatalmas szólót mutatott be a vendég tizenhatosig, majd Ashley Cole lábai közt a jobb kapufára bombázott, ahonnan befelé pattant a labda. Cech mozdulni sem tudott. A Chelsea, bár szinte a mérkőzés egésze alatt nyomást gyakorolt ellenfelére, frusztráltnak tűnt, a csapatot látványosan megviselte a szervező, Frank Lampard hiánya. Carlos Tevez huszonötödik gólját szerezte az elmúlt huszonkilenc PL mérkőzésén. A Chelsea ellen hasonlóan félelmetes a statisztikája: az utóbbi öt meccsen hatodik találatát jegyezte. A City győzelmével négy pontra zárkózott fel a Chelsea mögé. A Premier League hatodik fordulójának további délutáni eredményei: Arsenal–WBA 2-3, Birmingham–Wigan 0-0, Blackpool–Blackburn 1-2, Fulham –Everton 0-0, Liverpool– Sunderland 2-2, West Ham– Tottenham 1-0.

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!